Trendy permanentního make-upu, máte chuť některé vyzkoušet?

Trendy permanentního make-upu, máte chuť některé vyzkoušet?

Neustále se rozvíjí trendy permanentního make-upu.  Už ve starověkém Egyptě se používal permanentní make-up ke zkrášlení. Starověcí Egypťané si tetovali obočí do specifických tvarů, které ukazovaly jejich postavení ve společnosti. Kdysi modrý nádech obočí a jasně růžová linie rtů. Momentálně je permanentní make-up ulehčením každého dne, kdy se nemusíte líčit. Jestli také uvažujete o této variantě, tak v tomto článku se dále dozvíte o možnostech, které se dají vytvořit.

Trendy permanentního make-upu, které teď letí?

Mezi nejoblíbenější místa patří obočí, oční linky a rty. Ještě aby ne, když upravené obočí, rozzářené oči a rty tvoří ihned krásný celek.

Obočí:

Mikroblading, jinak také čepelková metoda:

Asi nejpřirozenější metoda permanentního make-upu. Je vhodná pro ty, kteří mají nevýrazné obočí, začalo jim vypadávat nebo pouze si ho kdysi moc trhali a chloupky jim moc nerostou.
K této metodě se používá velmi ostrá žiletka nebo čepel (může jich být i více). Na rozdíl od klasického hrotu. Ta se musí dostat pod pokožku, aby tam zavedla pigment.
Čepel se vede v místě růstu obočí a pomocí tahu napodobuje chloupek. Tah může být delší, nebo i kratší, zkrátka aby celek působil přirozeně. Proto se tahy často střídají. U této metody lze také použít několik barevných odstínů, díky čemuž se vytvoří plastický vzhled obočí.

Pudrová metoda obočí, ombre

Je to technika stínování, při které jsou použity různé jehly. Konkrétně nano jehly. Výsledkem je pudrový a přirozený efekt, jako byste si obočí vykreslili například pomádou nebo stínem na obočí. Je to technika tečkování, díky které odstíny přecházejí z jednoho odstínu do druhého a nevytváří se tak ostrá, nepřirozená linie.

Rty:

Kontura rtů

Jak stárneme, některým ženám se ztrácí pigment kolem rtů. Tato metoda vám může opravit tvar i velikost rtů. Také vám může zvýraznit konturu rtů. Při této metodě se rty nejprve předkreslí speciální tužkou, která je k tomuto účelu určená (klasická tužka na rty by se mohla dostat pod kůži a mohla by způsobit nepříjemnosti). Poté se začíná vykreslovat pomocí inkoustu. Můžete se rozhodnout použít barvu ve vašem odstínu rtů, ale také ve výraznějších variantách. Správný výběr rtěnky je důležitý, odstín budete mít na rtech dlouho.

Oči:

Přirozená metoda linek, která dodá objem vaším řasám

Tato metoda vám zvýrazní oči, prodlouží řasy, zahustí řasy a prohloubí váš pohled. Je vhodná pro lidi, kteří chtějí zdůraznit přirozenou linku oka, ale mají problémy kvůli špatnému zraku, nestabilním rukám nebo mají mastnou pleť a linky jim nedrží, či alergie atp. Permanentní oční linka se aplikuje pomocí ručních jehel nebo pomocí zařízení, které umístí drobné tečky pigmentu mezi řasy horního víčka. Tímto způsobem se vytvoří dokonalá linie podél řas.

Tvář:

Tvářenka

Je aplikována pomocí mikro pigmentace, nebo kosmetickým tetováním. Přidá vám světlý odstín růžové do vašich tváří. Je vhodná pro alergiky nebo i pro ty, které se nebaví každé ráno líčit nebo nestíhají.

Permanentní korektor pod oči – zakrytí kruhů pod očima

Na každého jednou začne dopadat stres a málo spánku, díky čemuž se začnou tvořit ošklivé kruhy pod očima. Kolikrát je ani klasický korektor nezakryje. Poté je tu řešení permanentního korektoru, který spočívá v nahrazení barevných pigmentů v této oblasti pod očima. Používají se k tomu jemné jehly, které vpraví pigment pod kůži a znecitlivující krém.

Pihy

Při tomto tetování se používá proces vrstvení, aby se dosáhlo různých a přirozených odstínů hnědé. Technika je podobná, jako u čepelkové metody.

Dozvěděli jste se nové informace o permanentním make-upu a jeho trendech. Které vám připadají přínosné a pěkné, které zase zbytečné? Můžete se o tom podělit do komentářů s ostatními. Nebo také jestli uvažujete o nějakém z uvedených typů, či metod vyzkoušet.

Miroslava Nejedlá