Depilace zad bez bolesti a natrvalo – jak se šetrně zbavit nechtěného porostu!

Depilace zad bez bolesti a natrvalo – jak se šetrně zbavit nechtěného porostu!

Někteří lidé byli matkou přírodou obdařeni hustým kobercem chlupů na různých částech těla, zvláště na zádech. Pro mnohé z nich je to velmi nepříjemný stav. Pokud patříte mezi ně, rozhodně si nenechte ujít následující řádky. Seznámíme vás s laserovou depilací zad, inovativní metodou, která tuto nepříjemnost bezbolestně odstraní. Dočtete se například, jaké jsou výhody depilace laserem oproti tradičním domácím technikám a kolik peněz si na zákrok připravit.

Depilace zad laserem – 3 hlavní výhody

Oproti klasické domácí depilaci má ta laserová několik nesporných výhod, jež vám usnadní život. Pokud rádi trávíte čas v koupelně s holítkem v ruce, pak to nebude nic pro vás. Jestli chcete ale raději ušetřit čas, práci i peníze, měli byste profesionální trvalé odstranění chloupků podstoupit. Mezi 3 hlavní výhody tohoto zákroku patří:

 

  1. Šetrné provedení – některé depilační pomůcky, jako jsou především různé vosky, vaši pokožku nejen dráždí, ale samotný proces je poněkud bolestivý a nepříjemný. Zejména některá citlivější místa by si zasloužila ohleduplnější péči. Tu vám poskytne právě laserové ošetření.
  2. Dlouhotrvající efekt – alexandritový laser umí zničit nejen samotný chloupek, ale také jeho cibulku. To znamená, že vám na daném místě už žádný nový chloupek nevyroste. Klasické holení či depilace různými kosmetickými prostředky odstraní pouze tu část, která se nachází na povrchu.
  3. Ekologické řešení – kromě toho, že na laserové depilaci ušetříte peníze, protože se jedná o jednorázovou investici, která vydrží natrvalo, pomůžete také životnímu prostředí. Jednorázová holítka, žiletky, tuby od kosmetiky a další různé pomůcky jsou zbytečným odpadem, který se rozkládá dlouhá léta.

Jak dlouho trvá ošetření a následné hojení

Stejně jako u jiných estetických zákroků platí i zde, že čím větší je ošetřovaná oblast, tím déle bude proces trvat. Nejrychlejší je vždy depilace obličeje, tedy horního rtu, brady nebo úprava obočí, která trvá přibližně 5 až 10 minut. V případě odstranění chlupů na zádech je však potřeba počítat s mnohem delší dobou. Ta se může vyšplhat až na 3 hodiny.

 

Hojení je poměrně rychlé. Někteří citlivější jedinci mohou mít po proceduře pokožku trochu podrážděnou, netrvá to ale dlouho. Pokud pečlivě dodržíte instrukce specialisty, budete mít místo depilace zahojené zhruba do dvou týdnů. Důležité je vyhnout se po tuto dobu přímému slunečnímu záření, soláriím, bazénům a saunám.

Co obnáší příprava na proceduru

Před samotným zákrokem vás nejprve čeká vstupní konzultace se specialistou. Během tohoto sezení se dozvíte, co vás na zákroku čeká a jak se na něj správně připravit, aby byl efekt co nejlepší. Příprava na laserovou depilaci obnáší následující kroky:

 

  • Zhruba jeden až dva měsíce před zákrokem nevytrhávejte chloupky v místě, kde bude laser působit. Povoleno je pouze holení žiletkou či zastřihávání. Oblast si pak důkladně oholte jeden den před procedurou, jedině tak bude zcela bezbolestná.
  • Po 12 hodin předem nepoužívejte žádnou tělovou kosmetiku (krémy, oleje, mléka, apod.)
  • Návštěvu salonu odložte, vyskytne-li se v ošetřované oblasti kožní infekce.

 

Kolik vás zákrok bude stát

Cena za ošetření diodovým laserem se pohybuje v rozmezí od 500 Kč do 10 000 Kč. Vždy záleží na velikosti depilovaného místa, náročnosti zákroku a také počtu nutných sezení. Ne vždy totiž k dokonalému výsledku stačí pouze jedna návštěva salonu. V případě depilace zad je nutné absolvovat celý proces několikrát, jelikož se jedná o velkou oblast. Také hodně závisí na renomé vybrané kliniky a odbornosti personálu. Specialisté s dlouholetou praxí a známým jménem budou pochopitelně požadovat za své služby více peněz než nováčci v oboru.

 

Tak to je opravdu už vše, co je potřeba znát, abyste si udělali obrázek o tom, co je zač laserová depilace. Dočetli jste se o výhodách tohoto zákroku. Získali jste přehled o tom, co vás čeká před procedurou i po ní. A nakonec jste dozvěděli, v jakých cenových relacích se zákrok pohybuje. Nyní už se můžete s klidným svědomím objednat na nejbližší kliniku.

A jak se vyrovnáváte s chlupatými zády vy? Považujete tento jev za symbol mužnosti a nic vás nedonutí se ho zbavit? Nebo dáváte raději přednost hladké pokožce? V každém případě budeme rádi, když se s námi o své názory podělíte v komentářích.

Miroslava Nejedlá