Trápí vás vaše tetování? Odstranění tetování laserem je efektivní a bez jizev

Trápí vás vaše tetování? Odstranění tetování laserem je efektivní a bez jizev

Uvažujete o odstranění tetování nebo permanentního make-upu? Tenkrát se vám to zdálo jako skvělý nápad, ale doba pokročila a nyní už je vám spíše na obtíž? Nebo máte tetování téměř nové, ale na těle vypadá mnohem hůř, než jak původně vypadalo na obrázku? Popřípadě potřebujete jen další místo, aby se mohlo být uděláno nové, zajímavější?

Odstranění tetování laserem je účinné a nezanechává jizvy

Časy, kdy se tetování odstraňovalo pomocí frézování nebo chirurgicky už jsou naštěstí pryč. Oba způsoby se nejenže kvůli velké bolestivosti musejí dělat v celkové narkóze, ale ještě za sebou zanechávají nevzhledné jizvy. A nahrazení tetování jizvou nebude přesně to, co by většina lidí chtěla.

Současná moderní medicína nabízí mnohem lepší řešení. Laser. Ten dokáže proniknout až do hlubších vrstev kůže – dermis – a tam inkoust odstranit. Díky tomu dojde k opravdovému a trvalému vymizení tetování. Ne pouze k jeho vyblednutí. A to bez jizev.

Množství sezení závisí na velikosti i profesionalitě provedení

V tomto případě na velikosti opravdu záleží. Čím větší plocha, tím více sezení. Je však rozdíl mezi amatérským jednobarevným a profesionálním barevným tetováním. Amatéři většinou používají jehly, které nezajíždějí tak hluboko, proto je jednodušší jej odstranit. Nejnáročnější je barevné profesionální tetování.

  • Permanentní make-up zmizí v průměru za 1 až 3 sezení.
  • U profesionálních je většinou potřeba 4 až 6 sezení. Závisí na velikosti i barevnosti.

S ošetřením se svěřte odborníkům

Chcete mít znovu krásnou pokožku a bez jizev? V tom případě raději vyhledejte kliniky estetické chirurgie než kosmetické salóny nebo tetovací studia. Jen zde totiž získáte jistotu toho, že vám bude zákrok dělat profesionál s potřebným vzděláním a na certifikovaném zařízení.

Moderní lasery dokáží zrychlit zákrok, zmenšit zarudnutí a zkrátit dobu hojení. Bezbolestnost je zajištěna chlazením. Pokud jste vysoce citliví na bolest, je možné také aplikovat znecitlivující mast.

Odstranění tetování nebo permanentního make-upu už nemusí nic stát v cestě. Chcete mít zase krásnou pokožku? Jděte do toho. Některá zařízení dokonce poskytují možnosti splátek.

I zde hraje roli imunitní systém

Chcete-li práci laseru trochu pomoci, jde to. Mít dobrý imunitní systém je totiž velkou výhodou i v tomto případě. Proč? Ze dvou důvodů:

  • Laser funguje tak, že inkoust, kterým bylo vyhotoveno vaše tetování, rozbije na maličké částice. A právě s finální likvidací těchto částic si užmusí poradit vaše tělo. A kdo za to odpovídá? Imunitní systém. Čím lepší ho máte, tím efektivnější a rychlejší odbourávání inkoustu bude.
  • Imunitní systém také pomůže celkovému hojení kůže po zákroku. Chcete mít kůži co nejdříve zdravou? Hýčkejte si svoje bílé krvinky a střevní mikrobiom. Zdravá strava pomůže.

Tipy, jak podpořit co nejlepší výsledek.

Je to úplně jednoduché. Pokud budete v dobré formě, zvládne vaše tělo víc. Ať už se jedná o fyzický, psychický výkon nebo regeneraci po jakémkoliv zákroku do vašeho organismu. Je jedno, zda se jedná o odstranění tetování nebo extrakci zubu. A jak na to?

  • Spánek.

Přísloví, že spánek léčí, je nutné brát vážně. Nedostatek spánku se projevuje zdravotními, fyzickými ale i psychickými problémy, zhoršením pozornosti, ale hlavně imunitou, která nebude fungovat tak, jak má. Proto dobře spěte. V současné době se udává, že nejlepší je chodit spát mezi 22. a 23. hodinou večerní a spát 7 až 8 hodin denně.

  • Strava.

Jezte pestře. Nejlépe jídla, která budou připravena ze základních surovin. Tedy z masa, mléka, obilovin, zeleniny a ovoce. Snažte se vyhnout průmyslově zpracovaným pokrmům – tedy těm instantním, které dáte do mikrovlnky a ohřejete. Nebo zalijete vodou. Pokud máte chuť na sladké, domácí bábovka je lepší než sušenka.

  • Vitamíny.

Nezapomeňte doplnit vitamín C a D. Oba jsou dobré na podporu imunity.

Přineslo vám tetování také problémy?

Miroslava Nejedlá