Parking u letiště v Praze – rezervujte si nejlepší místo  z pohodlí domova! Jak funguje online vyhledávač parkovacích ploch?

Parking u letiště v Praze – rezervujte si nejlepší místo  z pohodlí domova! Jak funguje online vyhledávač parkovacích ploch?

Pokud hledáte dobrý parking u letiště Praha, doporučujeme vám najít si na internetu online srovnávač letištních parkovacích míst v ČR. V případě, že se chystáte na delší dovolenou a potřebujete před letem někde bezpečně odstavit svůj vůz, pak byste volbu parkoviště rozhodně neměli podcenit.Vždyť tam vaše auto bude stát několik dní. V následujícím článku se dočtete, kde a jak si zajistit ideální stání na letišti klidně i pár týdnů dopředu a na co se zaměřit při jeho výběru.

Parking letiště za výhodnou cenu

Nevěříte, že se na letišti v Praze dá parkovat za rozumné ceny? Tak to vás musíme vyvést z omylu! Levný letištní parking se dá najít i v naší metropoli, chce to jen vědět, kde hledat. Na internetu je možné navštívit speciální platformu, která se zabývá vyhledáváním a porovnáváním parkovacích ploch na letištích v ČR. Tento online vyhledávač vám poskytne kompletní přehled o tom, jaká místa jsou dostupná a na jakou částku vás vyjdou. Pokud přemýšlíte, jestli se vydat na cestu hromadnou dopravou nebo vlastním vozem, možná vám tento nástroj pomůže se rozhodnout.

Najdi, vyber, rezervuj

Ze všeho nejdříve je potřeba do vyhledávače zadat termín od kdy do kdy a v jakém městě s letištěm chcete své auto odstavit. Po nastavení těchto parametrů budete přesměrováni na aktuální seznam, kde se můžete seznámit se všemi nabízenými variantami. Najdete zdeh nejen podrobný popis služby, ale také fotografie a především recenze klientů. Právě hodnocení uživatelů by pro vás mělo být záchytným bodem, od kterého se odrazit. Nakonec u každé z variant uvidíte také celkovou částku za parkovné pro vybrané dny. Určitě se vyplatí porovnat kvalitu a cenu jednotlivých nabídek. Ne vždy se lze řídit tím, že to nejdražší je zároveň to nejlepší a naopak. Jakmile máte vybráno, vyplníte jednoduchý formulář a máte místo rezervované. Velkou výhodou tohoto systému je možnost rezervace třeba i několik týdnů před odletem.

Kritéria pro volbu parkoviště

Vzhledem k tomu, že vaše auto bude na parkovišti stát několik dní nebo dokonce týdnů, měli byste mít jasno v tom, jak by parkovací stání u letiště mělo vypadat, a na základě těchto požadavků pak zvolit konkrétní místo. Určitě nechcete svého motorového miláčka nechat stát poblíž nějaké podezřelé čtvrti. Zde je několik kritérií, které byste při volbě parkingu měli zohlednit:

  1. Míra zabezpečení – zkontrolujte, zda je vámi vybrané místo opatřeno kamerovým systémem nebo nepřetržitou fyzickou ostrahou.
  2. Lokalita – prohlédněte si fotky parkoviště a prozkoumejte na mapách okolí, abyste měli jistotu, že se jedná o slušnou oblast.
  3. Blízkost terminálu – pokud máte nějaká pohybová omezení, vyplatí se najít parkovací stání co nejblíže terminálu.

Speciální parkovací služby

Pokud chcete mít parkování a zabezpečení vašeho vozu úplně bez starostí a nevadí vám připlatit si trochu peněz navíc, můžete využít službu “odvoz auta”. Tuto nabídku poskytují specializované firmy, které vaše vozidlo odvezou z letiště na bezpečné oplocené parkoviště, které je nejen 24 hodin pod dohledem kamer, ale navíc disponuje pojištěním proti vandalismu, přírodním katastrofám nebo krádežím. Jedinou vaší povinností kromě platby za službu, je být v domluvený čas na letišti. Tam auto vybrané společnosti předáte a po návratu z dovolené vám tato firma vůz přiveze zpět k terminálu, takže se nebudete muset vůbec o nic starat.

A to by bylo vše k vyhledávání parkovacích míst u letiště v Praze. Teď už byste neměli mít problém najít ideální a cenově dostupné parkoviště pro vaše auto, až poletíte na dovolenou. Zjistili jste, jak si snadno vytvoříte rezervaci parkovací plochy i několik dní před vaším letem a poradili jsme vám, podle čeho parkovací místa vybírat. 

A jak máte zmáknuté zabezpečení vašeho vozidla po dobu dovolené vy? Využíváte speciální parkovací služby? Nebo už máte sami vytipovaná nejlepší parkoviště v okolí letiště? Budeme moc rádi, když nám své tipy napíšete do diskuze!

Miroslava Nejedlá