Jak oddálit ejakulaci – žena, která si to nepřeje

Jak oddálit ejakulaci – žena, která si to nepřeje

Mnohý z mužů si v životě přál znát způsob, jak oddálit ejakulaci. Stejně tak jako si spousta mužů přeje aby žena zažila mokrý orgasmus. Jenže mohla žena přát opak? Jakkoliv to zní nelogicky, protože by sama sebe připravila o déletrvající zážitek, je to možné. Byť jde o velmi specifickou situaci a poněkud bizarní příběh.

Třiatřicetiletý muž, říkejme mu třeba Lumír, byl rozvedený, zklamaný a co se týče žen, tak velmi nedůvěřivý. Rozvod neproběhl, jak už to bývá, zrovna v přátelské atmosféře. Naštěstí byli s manželkou bezdětní zato společně postavili domek. A protože ani jeden neměl na to vyplatit bývalého partnera, tak po dlouhých tahanicích nemovitost prodali a peníze si rozdělili. U obou zůstal pocit hořkosti, že na tom prodělal. A vlastně to byla pravda. O peníze až tak nešlo, byť ty byly tím nejsnadněji měřitelným prvkem. Oba prodělali čas, neboť se stavba vlekla skoro tři roky, a obrovskou spoustu nervů. Nicméně už to měli oba za sebou a vzájemně se jeden druhému vyhýbali.

Lumír měl po rozvodu tu a tam občasnou známost, ale díky jeho dočasné zhrzenosti mu nikdy nevydržela dlouho. Přesto přicházel na schůzky, kde tušil, že „něco“ odehraje, náležitě vybaven. Generická viagra se stala jeho stálou přítelkyní od které věděl co čekat a že nezklame. Nezklamala ani tenkrát. Jenže dáma nebyla známost, dokonce ani příležitostná, kdy by si oba chtěli užít a pak se uvidí, jak se vztah vyvine, ale placená společnice s pevně danou normou časovou i finanční. „Teda chlape, ty máš výdrž,“ okomentovala jeho výkon, přičemž místo, aby to vyznělo lichotivě, což jindy bývalo, zazněla v hlase spíše netrpělivost. Oddálení ejakulace tentokrát hrálo v její neprospěch.

Dobrá, uznávám, že tohle je skutečně extrémní výjimka, nicméně dokládá, že odložit vyvrcholení je možné. Každý chlap na začátku zažil onen obrovský, neudržitelný a v závěru vlhký nápor touhy, který mu předčasně ukončil výkon. Stává se to zejména na začátku erotických dobrodružství a prošli jsme si tím, my chlapi, asi všichni.

Nicméně nechme hambatých příběhů. Zůstaňme u toho, že kdyby nás „nejdůležitější“ orgán začal selhávat, víme jak na něj. To, že existují podpůrné prostředky a erotické pomůcky, které umí udělat sex jak delší, tak intenzivnější, že veřejným tajemstvím. A dost možná, že i tajemství je veřejné slovo. Prostě si to my chlapi užíváme, občas to užíváme a nikde se tím moc nechlubíme. Není důvod. Jde přece o výsledek a ne o to, jak jsme se k němu dopracovali. Je to podobné jako ve fotbale. Taky je důležitý výsledek zápasu, který je možné oslavit, a pak může potichu přiznat, že za něj mohla ta či ona skvělá přihrávka.

Láska, která je za tím vším decentně skrytá v pozadí je, přes veškerý vědecký pokrok, stále nerozluštěná záležitost. Přestože má láska vlastní wikipedické heslo, tak stále není jasné, proč se člověk zamilovává do konkrétního člověka. Proč dojde k takové bouři hormonů a co určuje vkus jednotlivce. Někdo rád plnoštíhlost a kyprost, která jiného odrazuje. Někdo má rád až jinošskou štíhlost u níž další nechápe „co je na tom v vidění“.

Přeskočme všechny ty lásky k penězům či k rodičům a zůstaňme u té, při níž Éros střílí šípy do srdcí zamilovaných. Té možná předchází láska platonická, u které možná na sex myslíme, někdy intenzivně, ale objekt touhy je nedosažitelný. Lidově řečeno, netroufáme si. Osobně si myslím že čím je člověk starší, tím rychleji platonika ubývá, protože čas se krátí. Člověk je v oblasti sexu zkušenější a ví, že patří k životu a není důvod si ho odpírat. Vlastně docela závidím starověkým Řekům jejich mytologii a fantazii. Bůh války Ares zplodil boha lásky. Vypadá to, jako kdyby i mytologové měli smysl pro humor.

Miroslava Nejedlá